RSS Servisleri - mobile

RSS Servisleri Hakkında

rss 40674 960 720RSS Servisi; Milliarge.com tüm içeriğinin, sürekli güncellenen son haberlerin otomatik olarak size ulaşmasını sağlayan bir haber akışı servisidir.

Milliarge.com tarafından güncellenen her bilgi RSS servisi sayesinde anında bilgisayarınıza indirebilecek ve gelişmeler hakkında rahatlıkla anında bilgi sahibi olabileceksiniz.

Milliarge.com RSS Servisinden faydalanmak için yapmanız gerekenler çok basit ve zahmetsiz! Bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programına sahip olmalısınız ve RSS okuyucu programınıza kayıt etmelisiniz.

RSS nedir?

RSS (Real Simple Syndication), site içeriğini dağıtmak için geliştirilmiş XML (Extensible Markup Language) tabanlı bir veri sunuş biçimidir.
Dünyada, sahip olduğumuz bilgiyi güncel tutabilmemiz için taramamız gereken milyarlarca web sayfası bulunmaktadır. Her siteye girmek ve her linke tıklamak yerine dünyada olan biten gelişmelerin, en son haberlerin zahmetsizce ve doğrudan size ulaşması RSS servisleri tarafından sağlanmaktadır.

RSS Servisleri, istenilen içeriğin tanımlanmasına ve sadece o içeriğin doğrudan kişiye ulaşmasına olanak tanıyan bir hizmettir.

RSS servisi nasıl başlatılır?

Bunun için bilgisayarınızda bir RSS okuyucu programı olmalıdır. Bu program bilgisayarınızda yoksa, kullandığınız işletim sisteminizde çalışacak RSS okuyucu programlarından birini aşağıdaki listeden seçip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Sayfada verilen RSS linkini RSS okuyucu programınıza kayıt etmelisiniz. Bazı tarayıcılar (Firefox, Opera, vb) otomatik olarak RSS servisinden yararlanmanızı sağlar.

RSS okuyucu programına nereden bulunur?

Kullanabileceğiniz pek çok RSS okuyucu programı bulunmaktadır ve bu programlara her gün yenileri eklenmektedir.
Farklı RSS okuyucu programları farklı işletim sistemlerinde çalışır. Bu sebeple işletim sisteminize uygun olan okuyucu programını kullanmanız gerekir.

Önerilen bazı RSS Programları

Ayrıca platformunuza göre listeden program seçebilirsiniz.

• Windows : RSS Bandit, FeedReader
• Linux : Liferea, Straw
• Mac : Feedly
• Cep Bilgisayarı : FeedBurner, PocketFeed

İndireceğiniz programların bulunduğu sitelerin Milliarge.com ile dolaylı veya dolaysız hiç bir ilişkisi yoktur. Dolayısı ile indirilen program ile ilgili olarak Milliarge.com hiç bir şekilde sorumlu tutulamaz. 

Aşağıdaki linkten Milliarge.com RSS Servisini edinip kurabilirsiniz.

RSS Servis Linki -> https://milliarge.com/feed/

Sorun yaşamanız durumunda bizlere iletişim adreslerimizden ulaşabilirsiniz.